Prawo Rodzinne

Podział majątku

Jesteś w trakcie rozwodu lub zakończyłeś proces rozwodowy i poszukujesz pomocy w kwestii podziału majątku? Trafiłeś w odpowiednie miejsce, zespół Kancelarii ZSH z wieloletnim stażem oraz doświadczeniem nabranym zarówno w czasie aplikacji, jak i przez lata prowadzenia własnej kancelarii specjalizuje się w sprawach o podział majątku. Nie ważne czy chcesz załatwić podział majątku polubownie, czy udać się wprost do sądu. Zarówno na etapie przed sądowym, jak i sądowym będziemy reprezentować Cię i Twoje interesy. 

Podział majątku niejednokrotnie sprawia problemy tuż po rozwodzie. Zdarza się tak, gdy do majątku wspólnego małżonków wchodzą jakieś nieruchomości, firma czy majątek po prostu jest dość spory. W takich sytuacja ludzie potrzebują dużej wiedzy na tematy dotyczące podziału majątku. 

Nasi adwokaci wychodząc naprzeciw klientom, postanowili założyć bloga prawniczego, w którym objaśniają wszystkie skomplikowane kwestie zarówno dotyczące podziału majątku, jak i innych spraw. Jednak wiemy, że kontakt face to face z profesjonalistą i sama rozmowa stwarza u potencjalnych klientów poczucie zrozumienia i zaufania, dlatego umożliwiamy kontaktowanie się z naszymi prawnikami, którzy poświęcają swój wolny czas na wyjaśnienia spraw majątkowych. 

Jak już wspomnieliśmy, oferujemy swoją pomoc przy podziale majątku zarówno w etapie przed sądowym, jak i sądowym. Co mamy na myśli pod pojęciem „etapem przed sądowym”? Każdy prawnik powinien szukać najlepszych rozwiązań każdej ze spraw. Dlatego, więc jeśli istnieje możliwość dokonania podziału majątku za pomocą ugody, nie staramy się na siłę sprawy kierować do sądu. 

Jeśli strony są zgodne co do podziału majątku lub potrzebują minimalnej negocjacji, pomagamy w sfinalizowaniu podział majątku za pomocą aktu notarialnego. 

Z drugiej strony, gdy nie widać szans na porozumienie, oferujemy pomoc w skonstruowaniu wniosku o podział majątku oraz podjęcie się dalszych działań zmierzających do rozdysponowania majątku pośród małżonków. 

Przy podziale majątku sąd niezwłocznie zajmie się ustaleniem wartości i składu majątku, określeniem, jakie składniki majątkowe należą do majątku osobistego, ocenieniem kwestii nierównych udziałów w majątku wspólnym. W wyjątkowych sytuacjach sprzeda jego część i ustali podział sumy uzyskanej po transakcji. 

Sprawy o podział majątku wymagają wielkiej uwagi, staranności i rzetelności, gdyż posiadają wiele wątków, które trzeba rozwiązać, aby dojść do finałowego podziału majątku.

Porozmawiajmy o Twojej sprawie

Zapraszamy do naszej kancelarii lub kontaktu przez maila, telefon lub formularz kontaktowy na dole strony.

ARTYKUŁY

Dowiedz się więcej

Wniosek o rozwód – Art. 56 Kodeks rodzinny i opiekuńczy

Chcesz rozwieść się ze swoim małżonkiem i interesuje Cię wniosek o rozwód, a może właśnie...

SH Kancelaria Prawna, Alimenty na dziecko

Alimenty na dziecko 

Alimenty na dziecko to pojęcie bardzo często pojawia się przy kwestii rozwodu małżonków, którzy posiadają...

Art. 57. § 1. Kodeks Rodzinny i Opiekuńczy – Rozwód z orzeczeniem o winie

Ustawodawca przewidział sytuację ustania związku małżeńskiego, wyróżniając w Kodeksie Rodzinnym i Opiekuńczym kilka z form...

Zapraszamy do naszej kancelarii od poniedziałku do piątku w godzinach 08:00 – 17:00 oraz w soboty w godzinach 10:00 – 13:00.

Potrzebujesz konsultacji? Napisz: