PRAwo Rodzinne

Rozwód

Kancelaria ZSH to wykwalifikowany zespół adwokatów specjalizuje się w sprawach rozwodowych. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu wiemy jak poprowadzić sprawę rozwodową, w miarę możliwości szybko i bez komplikacji, zaoszczędzając tym samym cenny czas klientów oraz dając im możliwość rozpoczęcia nowego życia.

Jeśli chcesz się rozwieść, opowiedz nam swoją historie, a my zajmiemy się resztą. Proces rozwodu nie jest rzeczą łatwą. Sprawie towarzyszą silne emocję, które mogła wpływać na złe decyzje podjęte przez małżonków. Żeby tego uniknąć zaufaj profesjonalistą. Skontaktuj się z nami, a my pomożemy Ci rozwiązać Twoje małżeństwo.

Ile trwa rozwód? 

To pytanie zadaje sobie każdy, kto chce się rozwieść. Zazwyczaj osoby zdecydowane na rozwód przytłacza myśl o wieloletnim postępowaniu rozwodowym. Uwaga! Nie zawsze musi tak być. Rozwód można uzyskać nawet już na pierwszej rozprawie. Jak go uzyskać? Na to pytanie odpowiadamy w poniższym tekście. 

Scenariusz szybkiego rozwodu jest możliwy w sytuacji, gdy strony muszą uzgodnić tożsame stanowisko co do rozwiązania swojego małżeństwa. Jeżeli strony ustalą między sobą, w jaki sposób rozwiążą swoje małżeństwo i dojdą do porozumienia m.in. w kwestii podziału majątku, ustalenia władzy rodzicielskiej czy alimentów na dziecko, proces rozwodowy znacznie się skróci. 

Jeśli strony nie są wstanie się dogadać, warto zasięgnąć pomocy adwokata. Nasi prawnicy prowadzą negocjację z drugą stroną oraz wypracowują najlepsze rozwiązanie każdej sprawy. Wystarczy dojść do kompromisu, a dalsze czynności i sama rozprawa rozwodowa to tylko formalność. 

Długi, niekończący się rozwód

Istnieje też scenariusz długotrwałego rozwodu. Dlaczego rozwód może przeciągać się nawet latami? Jeżeli strony nie mogą się dogadać w kwestii rozwiązania ich małżeństwa (jeden z małżonków chce obwinić za rozpad małżeństwa drugiego z nich), podziału majątku (każdy chce zatrzymać jak największą część majątku, a najlepiej cały) lub w sytuacji kiedy, zobowiązany/a uchyla się od świadczenia alimentacyjnego na dziecko, proces rozwodowy ulega wydłużeniu. 

Sąd w takiej sytuacji musi rozwikłać każdy aspekt zgłaszany przez strony. Musi zapoznać się z dowodami np. dotyczącymi winny małżonka rozpadu małżeństwa czy przesłuchać świadków (którzy mieli styczność z małżonkami i wiedzą coś o ich małżeństwie). Te działania sądu prowadzą do rozwiązania małżeństwa przez sąd nie po jednej lecz po kilku lub kilkunastu przeprowadzonych rozprawach. 

Sprawy rozwodowe należą do tych delikatnych, gdyż podczas ich trwania toczą się losy zarówno małżonków, jak i zazwyczaj bywa dzieci. Gdy małżonkowie posiadają małoletnie dzieci, sąd w sprawie rozwodowej zajmie się kwestiami alimentów, władzy rodzicielskiej czy ustaleniem kontaktów. Warto, więc przy rozwodzie mieć na względzie dobro dzieci. 

Nasi adwokaci nie działają w pojedynkę, stworzyliśmy zespół, aby móc działać kompleksowo prowadząc sprawy z zakresu prawa rodzinnego, w których niejednokrotnie spotykamy się z problemami z zakresu prawa karnego. Połączenie tych dwóch dziedzin prawa sprawia niekiedy problemy. Nasz zespół adwokatów jest od tego, aby te problemy rozwiązywać. Wspólna ocena sytuacji i rozwiązanie sprawy pomaga osiągnąć sukcesu. Staramy się rozwikłać wszystkie wątpliwości klientów i tłumaczymy, na czym polega dany aspekt prawny. Dokładnie wyjaśniamy, jak będziemy prowadzić daną sprawę oraz wskazujemy przykłady z jakim skutkiem może ona zostać zakończona. 

Rozwód bez orzekania o winie

Staramy się o rozwiązanie małżeństwa w sposób szybki i bezproblemowy, zaoszczędzając czas i pieniądze naszych klientów.

Rozwód z orzeczeniem o winie

Dbamy o sumienne i prawidłowe przeprowadzenie sprawy rozwodowej.

Władza rodzicielska

Zapewniamy uzyskanie pełnej lub większej części władzy rodzicielskiej nad małoletnim dzieckiem, dbając o pozytywny wpływ na życie dziecka.

Ustalenie kontaktów

Dbamy o zapewnienie naszym klientom możliwości kontaktowania się z dzieckiem lub staramy się ograniczyć te kontakty ze względu na dobro dziecka.

Ustalenie miejsca zamieszkania dziecka

Dbamy o wyraźnie określone miejsce zamieszkania małoletniego dziecka, kierując się dobrem i potrzebami małoletniego.

Alimenty

Dążymy do ustalenia żądanej kwoty świadczenia alimentacyjnego przez klienta, mając na uwadze potrzeby ubiegającego się, jak i możliwości dochodowe zobowiązanego. dążymy do zapewnienia stabilności i poczucia bezpieczeństwa finansowego wśród dzieci, jak i byłych małżonków.

Zabezpieczenie alimentów, kontaktów czy miejsca zamieszkania dziecka

Dążymy do zapewnienia stabilności i poczucia bezpieczeństwa wśród dzieci, jak i byłych małżonków.

Porozmawiajmy o Twojej sprawie

Zapraszamy do naszej kancelarii lub kontaktu przez maila, telefon lub formularz kontaktowy na dole strony.

ARTYKUŁY

Nasze wpisy powiązane z rozwodem

Rozwód – od czego zacząć?

Zanim podejmiesz decyzję o rozwodzie, ważne jest, abyś dokładnie przeanalizował/a swoją sytuację małżeńską. Decyzja o...

Porady prawne

Podział majątku przed rozwodem

Podział majątku kojarzy Ci się z rozwodem? A co powiesz na podział majątku przed rozwodem?...

Wniosek o rozwód – Art. 56 Kodeks rodzinny i opiekuńczy

Chcesz rozwieść się ze swoim małżonkiem i interesuje Cię wniosek o rozwód, a może właśnie...

Zapraszamy do naszej kancelarii od poniedziałku do piątku w godzinach 08:00 – 17:00 oraz w soboty w godzinach 10:00 – 13:00.

Potrzebujesz konsultacji? Napisz: